انجام آزمون آنلاین غربالگری سلامت روان COGBAT (وینا)

خرید و اجرای تست آنلاین غربالگری سلامت روان COGBAT وینا

Cognitive Basic Assessment

COGBAT  یا ارزیابی پایه شناختی، یک آزمون عصب - روانشناختی متشکل از 6 تست مختلف است که هر کدام از این تست ها به بررسی یکی از شاخص های شناختی توجه (Attention)، حافظه (Memory) و یا عملکردهای شناختی (Executive function) می پردازند. هدف آزمون این است که وضعیت شناختی آزمودنی را با استفاده از تست های دقیق و انتخاب شده، تا جایی که امکان دارد به طور جامع و گسترده ارزیابی کند. بنابراین COGBAT مناطق شناختی که ممکن است نقص در آن ها وجود داشته باشد را شناسایی می کند و ارزیابی های بعدی امکان مقایسه بین دو جلسه آزمون را امکان پذیر می کند، بنابراین این مجموعه آزمون از طرف شرکت سازنده، در قالب 2 فرم موازی (S1 و S2) ارائه شده است. نتیجه و گزارش آزمون به راحتی قابل درک است و یک بررسی اجمالی از وضعیت شناختی فرد و نقاط ضعف و قوت او ارائه می دهد. یکی از ویژگی های این مجموعه آزمون، هنجارسازی جهانی آن است به طوریکه نتایج آزمودنی با نمونه های نماینده در همه گروه های سنی (نوجوانان و بزرگسالان) مقایسه می شود. ویژگی دیگر آن نحوه گزارش دهی آزمون است که علاوه بر تحلیل کلی و جامع از آزمون، برای هر تست به صورت مجزا یک گزارش ارائه می شود. این آزمون مناسب برای افراد 16 سال به بالا می باشد و مدت زمان مورد نیاز برای اجرای آن حدود 50 دقیقه است. 


روش های اجرا:

COGBAT به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل خریداری و اجرا می باشد. مرکز سلامت ذهن و توانبخشی وصال، نماینده رسمی شرکت شوفرید در ایران است و امکان خرید همه آزمون های عصب روانشناختی این شرکت، موسوم به Vienna Test System را برای مشتریان داخل ایران فراهم آورده است. 

جهت مشاوره و خرید نرم افزار های شناختی با ما تماس حاصل فرمایید.


آزمون های COGBAT عبارتند از: 

1. TMT (Trail Making Test): این آزمون به بررسی شاخص توجه و تمرکز فرد می پردازد. (مشاهده فیلم)

2. WAFA (Perception and Attention Functions: Alertness) : این آزمون به بررسی شاخص توجه و تمرکز فرد می پردازد. (مشاهده فیلم)

3. NBV (N-Back verbal) : این آزمون، شاخص حافظه را ارزیابی می کند. (مشاهده فیلم)

4. FGT (Figural Memory test) : این آزمون، شاحص حافظه را ارزیابی می کند. (مشاهده فیلم)

5. INHIB (Response Inhibition): این آزمون، شاخص عملکردهای اجرایی را ارزیابی می کند. (مشاهده فیلم)

6. TOL (Tower of London): این آزمون، شاخص علکردهای اجرایی را ارزیابی می کند. (مشاهده فیلم)
بازگشت