انجام معتبرترین تست هوش آنلاین در ایران ریون 2 (Raven's 2)

انجام معتبرترین تست هوش آنلاین در ایران ریون 2 (Raven's 2)

آزمون هوش ریون چیست ؟ 

کلیک نمایید )


توجه: آزمون هایی مورد تایید مرکز سلامت ذهن وصال خواهند بود که در مرکز به صورت حضوری انجام شده باشند. 


نکات لازم جهت اجرای آزمون آنلاین هوش ریون 2: 

1. زمان آزمون 45 دقیقه است، این زمان با توجه به شرایط شما مثل سن و نحوه پاسخگویی ... ممکن است کمتر شود.

2. لینک آزمون تنها یکبار برای شما ارسال می شود.

3. برنامه ریزی بفرمایید در زمان و شرایط مناسب آزمون را شروع کنید چرا که با شروع آزمون نمی توانید وقفه ای در آن ایجاد کنید و باید آزمون را تا انتها انجام دهید تا 45 دقیقه زمان خود را از دست ندهید.

4. لینک آزمون یکبار مصرف است. 

5. آزمون را در محیطی آرام انجام دهید.

6. آزمون را می توانید با هر وسیله ای که به اینترنت متصل باشد انجام دهید اما پیشنهاد می شود از صفحه نمایش بزرگ استفاده نمایید.

7. از سرعت اینترنت خود مطمئن باشید.

8. اگر به هر دلیلی مثل ناپایداری اینترنت، زمان خود را از دست دهید ، مبلغی به شما بازگردانده نخواهد شد.

9. از آزمون به هیچ دلیلی خارج نشوید. اگر به هر دلیلی از تست خارج شدید، بلافاصله مجدد بر روی لینک کلیک کنید احتمالا می توانید مجدد وارد آزمون شوید و آزمون از جایی که باقیمانده ادامه پیدا می کند. ( اگر مجدد نتوانستید وارد لینک شوید مرکز مسئولیتی در قبال آن ندارد).

10. لینک انجام آزمون و ارسال نتیجه آزمون در ساعات کاری کلینیک برای شما ارسال خواهد شد.

11. از زمان ارسال لینک، 10 روز فرصت دارید تا آزمون را آغاز نمایید. پس از 10 روز لینک منقضی خواهد شد.

12. قبل از پرداخت هزینه همه موارد را مطالعه نماید و شرایط را بسنجید . زیرا مبلغی که پرداخت می کنید کامل صرف خریداری آزمون از سایت تولید کننده آزمون می شود و پس از پرداخت به هیچ دلیلی هزینه به شما بازگردانده نخواهد شد.

13. چنانچه در پایان تست و پس از دریافت نتیجه، نیاز به توضیح بیشتر در رابطه با نتیجه تست دارید می توانید یک تایم مشاوره آنلاین هماهنگ نمایید.

14. هزینه آزمون آنلاین ریون 2، نسخه داخل ایران مبلغ 3.000.000 ریال است.

15. هزینه نسخه بین الملل ریون 25 دلار آمریکا.

لطفا قبل از ثبت درخواست و پرداخت هزینه مطالب این صفحه را کامل مطالعه نمایید. پس از پرداخت، مبلغی بازگردانده نخواهد شد.


مراحل درخواست و انجام تست هوش آنلاین 1- جهت درخواست انجام آزمون و راهنمایی بیشتر با کلینیک تماس بگیرید.

   


2- هزینه آزمون را به شماره کارتی که در تماس تلفنی به شما اعلام شده، پرداخت نمایید. 3- لینک آزمون در ساعات کاری (شنبه تا چهارشنبه 10 صبح تا 6 بعد از ظهر) برای شما ارسال می شود.4- آزمون را در زمان و مکان مناسب انجام دهید.5- نتیجه آزمون در ساعات کاری در قالب یک فایل PDF برای شما ارسال می شود. (نمونه گزارش آزمون ریون که برای شما ارسال می گردد.)


توضیح اولیه :

در حال حاضر آزمون های هوش متعددی هستند که به صورت آنلاین در ایران انجام می شوند، ولی تمامی این آزمون ها به نوعی بازسازی شده سایر آزمون های هوش می باشند و عملا آزمون هوش استاندارد نیستند و نمی توان به آن ها قابل استناد کرد.


معتبرترین آزمون هوش آنلاین در ایران یعنی چی ؟

- لینک اجرای آنلاین آزمون هوش ریون 2 از سایت اصلی تولید کننده آزمون ریون (Pearson) در دنیا، دریافت می شود.

- گزارش آزمون از طریق پنل مرکز سلامت ذهن وصال در سایت پیرسون تولید می شود.

- سوالات تست هوش ریون 2 در هر بار اجرا تغییر می کند، لذا امکان تقلب وجود ندارد.

- داده های نتیجه هوش ریون جهانی است و دسترسی به آن صرفاً از طریق سایت اصلی امکان پذیر است.

- مرکز سلامت ذهن وصال عضو اصلی است و از نتایج آزمون هوش آنلاین ریون 2 می توان در تحقیق ها و سایر محافل علمی استفاده کرد.

- ما یک مرکز علمی - درمانی هستیم، مجوز از سازمان نظام پزشکی و سازمان نظام روانشناسی داریم و با ارگان های بزرگ و معتبر همکاری می کنیم.


آیا بهتر نیست از آزمون های هوش ایرانی استفاده کرد ؟ 

آزمون های هوش محدودی تاکنون طراحی و توسعه داده شده است و اصلا آزمون هوشی نداریم که ایرانی باشد و درجه اعتبار بالایی داشته باشد. در تمام دنیا عموماً دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی آزمون های هوشی را که وجود دارد انتخاب می کنند. سپس نرمال ها و نقاط برش ( Cut-off point ) های بومی برای نتایج تهیه می کنند. در بعضی موارد سوال های آزمون را بومی سازی می کنند و عملا چهارچوب آزمون تغییر نمی کند. مفهوم هوش یک مفهوم علمی ثابت در دنیا است.


آیا شرکت معتبر تری از پیرسون هم در آزمون هوش هست ؟ 

خیر، تقریباً معتبر ترین آزمون های هوش دنیا را شرکت پیرسون با همکاری معتبر ترین محققین ارائه می دهد. انواع آزمون های هوش وکسلر کودکان و بزرگسالان، آزمون های هوش ریون و سایر آزمون های مشابه توسط این شرکت ارائه می شود.


 آزمون هوش آنلاین ریون-2 با لینک مستقیم از پیرسون یعنی چی؟

مرکز سلامت ذهن و توانبخشی وصال با توجه به تائیدیه ها و نیروهای متخصصی که دارد امکان دریافت پنل کاربری از پیرسون را دارد (امکان داشتن این پنل کاملا اختصاصی است و هر فردی این امکان را ندارد)، پس از ثبت درخواست توسط شما در سایت وصال، ما اطلاعات شما را در سایت پیرسون وارد می کنیم. لینک انجام آزمون را دریافت می کنیم. آن را برای شما ارسال می کنیم، نتیجه آزمون شما پس از انجام تست برای ما ارسال می شود که ما آن را در قالب یک فایل PDF در اختیار شما قرار می دهیم.

امکان ارائه گزارش بین المللی آزمون ریون 2 در مرکز وصال وجود دارد.


چرا آزمون هوش ریون (Raven 2) را آنلاین انجام دهم ؟

سایر آزمون های هوش مراحل اجرای پیچیده ای دارند که باید توسط متخصص در محل آزمون انجام شود. ولی آزمون هوش ریون که سالها در مدارس و مراکز دانشگاهی برای ارزیابی دانش آموزان و دانشجویان استفاده شده است، امکان اجرای گروهی دارد و کمترین خطا را در برگزاری آن لاین آزمون هوش دارد.


آیا سایت دیگری هم آزمون هوش آنلاین ریون دارد ؟

بله، در بسیاری از سایت های ایرانی و خارجی آزمون هوش ریون به صورت آنلاین انجام می شود که در بسیاری موارد یا رایگان است و یا هزینه کمی دریافت می شود.


فرق آزمون هوش آنلاین ریون سلامت ذهن وصال با سایر سایت ها در چیست ؟

مرکز سلامت ذهن و توانبخشی وصال از آزمون هوش ریون 2 محصول شرکت پیرسون به عنوان آزمون هوش آن لاین استفاده می کند که هیچ مرکز دیگری در ایران این آزمون را ندارد.


آزمون هوش ریون 2 چه تفاوتی با سایر آزمون های ریون دارد ؟

1- آزمون هوش ریون 2 بر خلاف نسخه های قدیمی آن به صورت یک تست هوش آنلاین طراحی شده است.

2- با توجه به تئوری های هوشی که وجود دارد آزمون های هوشی باید هر چند سال به روز شود که آزمون هوش ریون-2 برای سال 2018 است.

3- سوال های آزمون هوش ریون-2 بر خلاف سایر آزمون های هوشی در اینترنت وجود ندارد.

4- سوال های این آزمون در هر مرتبه اجرا تغییر پیدا می کنند و از یک جهت امکان تقلب در سوال ها وجود ندارد و از سویی امکان برگزاری مجدد آزمون وجود دارد.

5- آزمون هوش ریون 2 یک آزمون عصب روانشناختی است که این خاصیت را آزمون های قبلی ندارند.


آزمون هوش آنلاین وصال چرا از سایر مراکز معتبر تر است ؟

مرکز سلامت ذهن وصال از یک آزمون هوش آنلاین بین المللی استفاده می کند. آزمون متعلق به معتبرترین شرکت بررسی سلامت ذهن است که نتایج آن را می توان حتی در تحقیق ها و هر جایی که لازم باشد استفاده نمود.


آزمون هوش آنلاین ریون-2 چگونه است ؟

تمامی سوال های آزمون هوش آنلاین ریون 2 به صورت تصاویر ناقصی است که فرد آزمودنی باید از بین گزینه های موجود پاسخ صحیح را پیدا کند.


آیا این آزمون، تست هوش آنلاین مناسبی برای افراد ناشنوا و یا افرادی که مشکل گفتاری دارند هست؟

بله. از آنجایی که آزمون هوش ریون 2 یک آزمون هوش غیر کلامی است افرادی که کاملا ناشنوا هستند و یا افرادی که مشکل گفتاری دارند می توانند این آزمون را به راحتی انجام دهند. فقط باید توضیح اولیه را به ایشان انتقال داد که " به نظرت کدام تصویر به جای علامت سوال باید قرار بگیرد ؟"


آزمون هوش آنلاین ریون 2 برای چه سنینی مناسب است ؟

این آزمون مناسب افراد از سن 5 سال تا 90 سال است که  با توجه به سن آزمودنی ها سوال ها و زمان آزمون تغییر می کند.


آیا آزمون هوش آنلاین ریون واقعا یک آزمون هوش است ؟

ذاتاً این آزمون برای بررسی هسته شناختی طراحی شده است و آزمون هوش نیست ولی از آنجایی که نتایج این آزمون با نتایج آزمون های هوشی هم خوانی بالایی دارد (g اسپیرمن) در تمام دنیا به عنوان آزمون هوش استفاده می شود و حتی در تحقیقات نیز از آن به عنوان آزمون هوش یاد می کنند.


آزمون هوش آنلاین نیاز به چه ابزاری دارد ؟

اگر شما این متن را می خوانید یعنی ابزار انجام آزمون هوش آنلاین را دارید. آزمون هوش آنلاین ریون-2 بر روی تبلت، موبایل، کامپیوتر و سیستم عامل های ios و اندروید قابل اجرا است و محدودیت خاصی ندارد. ( توصیه ما استفاده از صفحات بزرگتر برای راحتی در انجام آزمون است )


آیا می توان از این آزمون برای بچه های اوتیسم استفاده کرد ؟

بله ، تست هوش ریون یک آزمون هوش تمام تصویری است و افراد طیف اوتیسم ( ASD ) علاقه زیادی به اینگونه آزمون ها دارند.


آزمون هوش آنلاین ریون-2 چقدر طول می کشد ؟

میانگین زمان اجرای آزمون 45 دقیقه است که در کودکان و سالمندان با توجه به کمتر شدن سوال ها مدت زمان انجام آزمون کمتر است.


آیا امکان انجام آزمون هوش آنلاین به صورت گروهی وجود دارد ؟

بله هر تعداد آزمون که نیاز باشد می تواند برای اجرا فراهم شود و مدارس، ادارات و سازمان های مختلف به تعداد و دفعات زیاد و کاملا مجازی می توانند انجام دهند.


آیا مرکز شما آزمون های هوش دیگری هم انجام می دهد ؟

بله، مرکز ما کلیه آزمون های هوش معتبر را با ارائه گزارش کتبی دقیق از آزمون را انجام می دهد.


مطالب مرتبط:


آزمون هوش ریون چیست؟ (کلیک نمایید)  


تست هوش وکسلر WISC-5 (کلیک نمایید)

 تست هوش بینه (کلیک نمایید)

بهترین سن تست هوش (کلیک نمایید)ارتباط با ما


    
کلمات کلیدی: تست هوش | تست هوش آنلاین | معتبرترین تست هوش | تست هوش ریون 2 | آزمون هوش Raven 2 | آزمون هوش ریون 2 | پیرسون | Pearson | تست هوش آن لاین | تست هوش ریون | تست هوش استاندارد


منابع:


بازگشت