تکمیل پرسشنامه نمایه حسی 2 ( سنسوری پروفایل )


پرسشنامه  نمایه حسی 2  مناسب جهت بررسی وجود احتمال اختلال حسی در کودکان (بدو تولد تا 14 سالگی) می باشد.

چنانچه پس از تکمیل پرسشنامه و دریافت نتیجه آن، نیاز به توضیح بیشتر در رابطه با نتیجه پرسشنامه دارید، می توانید یک تایم مشاوره آنلاین هماهنگ نمایید.

اگر نتیجه پرسشنامه نشان از اختلال حسی در کودک شما دهد، می توانید با مراجعه حضوری به مرکز از خدمات مرکز استفاده نمایید یا جهت دریافت برنامه حسی در منزل اقدام نمایید.مراحل تکمیل پرسشنامه نمایه حسی 2 ( Sensory Profile 2 )1. دکمه " تکمیل پرسشنامه " را انتخاب کنید و مراحل پرداخت را انجام دهید.

لطفا توجه فرمایید در قسمت توضیحات ذکر دقیق تاریخ تولد ( روز/ ماه/سال ) و کد ملی کودک الزامی است.2. " لینک تکمیل پرسشنامه " و " رمز ورود "در ساعات کاری برای شما ارسال می شود.3. پرسشنامه را در زمان مناسب و با دقت تکمیل نمایید. 4. نتیجه پرسشنامه در ساعات اداری پس از 2 الی 3 روز کاری در قالب یک فایل PDF برای شما ارسال می شود. (نمونه نتیجه پرسشنامه Sensory Profile 2 که برای شما ارسال می گردد.)

زمان تقریبی اعلام شده بابت ارسال نتیجه پرسشنامه برای شما، به علت دریافت نتیجه از سایت پیرسون آمریکا می باشد.


" مشاهده فیلم آموزشی تکمیل پرسشنامه نمایه حسی 2 "


نمایه حسی 2 یا همان سنسوری پروفایل 2 چیست ؟

( کلیک نمایید )


چرا گزارش بلافاصله ارسال نمی شود و زمان می برد ؟

مراحل ایجاد گزارش نمایه حسی 2 ( سنسوری پروفایل 2) همانطور که در بالا هم توضیح داده شد 2 قسمت است، ابتدا شما در سایت وصال ثبت نام می کنید و بعد از پرداخت هزینه پرسشنامه مربوط به نمایه حسی 2 را تکمیل می فرمایید. مرحله بعد ما اطلاعات و پاسخ های شما را وارد سایت پپیرسون می کنیم و گزارش سایت پیرسون را برای شما ارسال می کنیم. از آنجایی که این اتفاق باید بین 2 سایت انجام شود فرآیند اتوماتیک نیست.


آیا من می توانم مستقیم پرسشنامه را از سایت پیرسون تکمیل نمایم ؟

بله، ولی سوال ها به زبان انگلیسی است، اگر مشکلی نداشته باشید امکان ارسال لینک تکمیل پرسشنامه نمایه حسی-2 برای شما وجود دارد.


گزارش نمایه حسی 2 ( سنسوری پروفایل 2 ) به چه شکلی است ؟

جهت مشاهده نمونه گزارش نیمرخ حسی 2 ( کلیک نمایید )


آیا خانواده ها هم متوجه گزارش نمایه حسی 2 می شود ؟

بله ، ما به همراه گزارش اصلی یک راهنمای فارسی نیز جهت فهم بهتر نمابه حسی 2 ارسال می کنیم. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نمایه حسی 2   کلیک نمایید .


تکمیل نمایه حسی 2 برای چه سنینی مناسب است ؟

از بدو تولد ( 0 سالگی ) الی 14 سالگی


آیا برای همه گروه های سنی پرسشنامه حسی 2 یکسان است ؟

خیر 3 نوع پرسشنامه وجود دارد جهت توضیحات بیشتر ( کلیک نمایید )

 

تکمیل نمایه حسی 2 برای چه کودکانی توصیه می شود ؟

پرسشنامه نیمرخ حسی 2 ( سنسوری پروفایل 2 ) برای تمام کودکانی که احتمال اختلال در پردازش حسی دارند توصیه می شوند.

مانند کودکان بیش فعال ( ADHD )، کودکان طیف اوتیسم ( ASD )، کودکانی که تحت درمان های مربوط به توانبخشی حسی و S.I یا یکپارچگی حسی قرار می گیرند، کودکان پر اضطراب، کودکان بی قرار، کودکان پرریسک ( مانند کودکانی که مادرشان زایمان سخت داشته، نارس به دنیا آمده اند، وزن کم داشته اند و یا سابقه تشنج داشته اند )، کودکان سندرم داون و سایر اختلالات مشابه که احتمال اختلال حسی در آنها وجود دارد.


آیا برای افراد بالای 14 سال هم پرسشنامه حسی یا نمایه حسی وجود دارد ؟

بله، مرکز سلامت ذهن وصال امکان تکمیل پرسشنامه حسی ( نمایه حسی بزرگسال ) برای افراد بالای 14 سال را نیز دارد و گزارش این سنسوری پروفایل نیز از سایت پیرسون تکمیل و ارائه می شود. جهت اطلاعات بیشتر ( کلیک نمایید )


 در صورت وجود اختلال حسی در گزارش نمایه حسی 2 چه کنیم ؟

با استفاده از تمرین های حسی می توان اختلالات حسی را تعدیل و حتی برطرف نمود. از جمله خدمات از راه دور مرکز سلامت ذهن و توانبخشی وصال طرح تمرین های حسی به گونه ای است که خانواده ها امکان انجام آن را در منزل داشته باشند. در صورت تمایل می توانید در خواست خود را مبنی بر دریافت تمرینهای حسی در منزل ثبت نمایید. ( کلیک نمایید


چرا هزینه نیمرخ حسی 2 به نسبت سایر پرسشنامه ها بیشتر است ؟

از آنجایی که مرکز سلامت ذهن و توانبخشی وصال گزارش نیمرخ حسی -2 ( سنسوری پروفایل 2 ) را مستقیم از سایت اصلی دریافت میکند (هزینه های آن به دلار محاسبه می شود)، بنابراین هزینه این پرسشنامه در مرکز ما به نسبت مراکزی که گزارش اصلی ارائه نمی کنند  بیشتر است.مطالب مرتبط :

مشاهده فیلم نمایه حسی 2 (کلیک نمایید)

یکپارچگی حسی چیست؟ (کلیک نمایید)

فرم نمایه حسی 2 چیست؟ (کلیک نمایید)

دریافت تمرینات حسی برای منزل (کلیک نمایید)


کلمات کلیدی: نمایه حسی 2 | سنسوری پروفایل | Sensory Profile 2 | پیرسون | Pearson

بازگشت