پاسخ به سوالات متداول

ساعات کاری مرکز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 الی 20:00 و پنج شنبه ها از ساعت 8:30 الی 12:30 می باشد . مرکز در تعطیلات رسمی تعطیل خواهد بود.
به شما در ابتدا با وقت قبلی که از منشی می گیرید وقت ارزیابی داده می شود ( دقت نمایید بدون وقت قبلی امکان ویزیت کودک شما وجود ندارد ) در بخش نورفیدبک و توانبخشی عصبی، آموزش و یکپارچگی حسی ( S.I ) و کاردرمانی جلسه اول توسط مسئول کلینیک و در بخش گفتار درمانی توسط مسول بخش گفتار درمانی عموماً ارزیابی انجام می شود و اینکه آیا کودک شما به توانبخشی نیاز دارد یا خیر و تعداد جلسات مورد نیاز و درمانگران و بخش مورد نیاز مشخص می شود و بعد از آن جلسات درمان مشخص شده و طبق زمان و روزهای هماهنگ شده با منشی به مرکز مراجعه خواهید داشت .
در روز ارزیابی باید برگه ارجاع پزشک به مرکز (در صورت داشتن) ، همچنین کلیه مدارک پزشکی بیمار که مرتبط با بیماری اوست و وسایل شخصی مورد نیاز بیمار را به همراه داشته باشید. بعد از ارزیابی اولیه اگر قرار به انجام برنامه توانبخشی در مرکز باشد به شما بروشوری داده خواهد شد که اطلاعات لازم و قوانین و مقررات مرکز در آن ذکر شده است.
بعد از ارزیابی اولیه و مشخص شدن تعداد جلسات درمان در هفته، پذیرش در ابتدا بصورت هفتگی به شما نوبت دهی می کند، بعد از چندین جلسه مراجعه منظم به مرکز، بعد از هماهنگی با شما نوبتها برای بیماران بصورت فصلی رزرو خواهد شد، لذا امکان جابجایی نوبتها در هر زمان از جانب مرکز خواهد بود که قبل از آن با شما هماهنگ خواهد شد. ( لازم به ذکر است جابجایی نوبتها صرفاً جهت وقت دهی بهتر به کلیه بیماران خواهد بود )
مرکز توانبخشی وصال کاملاً خصوصی است و با بیمه طرف قرار داد نمی باشد، در صورتیکه بیمه شما هزینه خدمات توانبخشی ( کاردرمانی، گفتاردرمانی،...) را پوشش دهد، می توان برای شما گواهی صادر کرد تا بتوانید هزینه های درمانتان را از بیمه دریافت کنید.
استخدام در مرکز در دو بخش اداری و درمانی انجام می شود، در صورت نیاز به استخدام، مرکز از طریق آگهی در روزنامه اطلاع رسانی کرده و متقاضیان پس از تکمیل رزومه در سایت منتظر تماس از جانب مرکز خواهند ماند. لازم به ذکر است سابقه کار مرتبط تاثیر بسزایی در انتخاب اشخاص دارد. پس از بررسی رزومه متقاضیان و انتخاب افراد مناسب، مصاحبه انجام شده و فرد مناسب انتخاب می شود.
پس از ارزیابی بیمار و تشخیص برای استفاده از اسپیلنت، در صورتی که نوع عارضه به گونه ای باشد که بتوان با جنس " اورفیت " اسپیلنت ساخت، اسپیلنت در مرکز ساخته می شود، در غیر این صورت به همکاران ارتوپد فنی ارجاع داده خواهد شد.
- بدلیل استقامت کم و خاصیت انعطاف پذیری اورفیت، در بعضی موارد قابل استفاده می باشد که البته این خاصیت گاهی مزیت نیز محسوب می شود چرا که بیمار می تواند حین استفاده ازاسپیلنت ازعضو مورد نظر فعالیت بگیرد. - بیشتر برای کودکان قابل استفاده می باشد. - اورفیت نمی تواند فشار زیادی را تحمل کند لذا برای مشکلات مختصر می توان با اورفیت اسپیلنت ساخت. - قابل شستشو و ضد حساسیت می باشد. - قابل استفاده بروی زخمهای باز و سوختگی ها می باشد. - بدلیل سبک بودن اورفیت و سهولت در استفاده، بیمار میتواند مدت زمان زیادی در روز از اسپیلنت خود استفاده کند.
بله ، این امکان کاملا وجود دارد . از آنجایی که این تجهیزات هزینه و دانش خاص خود را می طلبد منطقی است که هر کلینیکی بر روی این مساله تمرکز ننماید و سیاست های کاری خاص خود را پیش ببرد، لذا این امکان در مرکز توانبخشی وصال وجود دارد که مراجع علاوه بر دریافت خدمات توانبخشی خود در سایر مراکز به صورت بهره مندی خاص از خدمات توانبخشی شناختی حداقل 2 روز در هفته به این مرکز مراجعه نماید
در سنین پایین داشتن وابستگی در برابر جدایی از والدین واکنش سالمی به شمار می آید و همچنین مرحله طبیعی از فرایند رشد محسوب می شود. اما برخی از بچه ها با وجود تلاشهای پدر و مادر تجربه ای پایدارتر و تکرار شونده از اضطراب شدید را در سالهای قبل از مدرسه خواهند داشت که در انجام فعالیتهایی همچون مدرسه رفتن و ارتباط با همسالان دچار مشکل می شوند. وقتی این نشانه ها به اندازه شدید باشند که زندگی روزمره کودک را مختل کند، می تواند به اختلال تبدیل شود، اختلالی به نام اضطراب جدایی !! ریشه و منشا اضطراب جدایی برای والدین و کودک هردو ناراحت کننده است، اما نکته مهم و آرامبخش این است که اختلال اضطراب جدایی قابل درمان است. با توجه به اینکه شرایط هر کودک از جمله سن، محیط و عوامل ایجاد کننده و ... متفاوت است نمی شود برای همه نسخه یکسانی پیچید و به تبع راهکارها و درمان ها متفاوت است، که باید علل ایجاد کننده اضطراب شناسایی و ریشه یابی شود، بدین منظور بهترین راه مراجعه به یک متخصص است که بتواند با شناسایی علائم اضطراب که می تواند نشان دهنده آسیب روحی در کودک باشد، شاهد بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان بدون آسیب رساندن به کودک دلبندمان باشیم.
در نقشه مغزی هیچ جریان ورودی به سر نداریم و فقط امواج الکتریکی سطح جمجمه را ثبت می کنیم، در نتیجه هیچ عارضه ای برای شما ندارد.
در نوروفیدبک هیچ گونه دستکاری یا مداخله ماده خارجی وجود ندارد که بخواهد عوارض جانبی داشته باشد یا وابستگی ایجاد کند. نوروفیدبک یک خود تنظیمی به مغز یاد می دهد که به یادگیری مهارت های جدید منجر می شود.